ورود

شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکار

واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

اخبار : گزارشی از مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی خط راه آهن گنبد- داشلی برون
در تاريخ ۱۳۹۰/۴/۷ ۹:۲۳:۰۴ (1154 بار خوانده شده)

Open in new window درساعت چهار ونیم بعدازظهر روز پنجشنبه دوم تیر ماه 1390 و به مناسبت آغاز عملیات اجرایی خط آهن گنبد-داشلی برون در روستای داشلی برون مراسم جشن و سروری برگزار و کلنگ آغاز عملیات به صورت نمادین با حضور مهندس رمضانی (پیمانکار و مسئول اجرای کل پروژه خط آهن گرگان- گنبد- داشلی برون) و مهندس غراوی نماینده ایشان و توسط حاج آخوند احمدزاده امام جمعه محترم روستای داشلی برون زده شد.

روستای محروم و مرزی داشلی برون که مدتها رنگ باران را به خود ندیده بود همزمان با این روز بزرگ که نقطه عطفی در تاریخ این روستا خواهد بود شاهد بارندگی بسیار لطیف و هوایی دلپذیر و بهاری در نخستین روزهای تابستان بود. انگار خداوند میخواست شادی این مردم رنجدیده و زحمتکش را دوچندان کند. مردم خونگرم داشلی برون با برپایی آلاچیق و با لباسهای سنتی ترکمن صحرا از ساعات اولیه صبح منتظراین لحظه بودند و خوشحال از این اتفاق فرخنده ای که مطمئناً در رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه بسیار تأثیرگذار خواهد بود به جشن و شادمانی پرداختند.
ابتدا و پس از خیر مقدم به مهمانان گرامی و پذیرایی با نان محلی ترکمن از مهمانان گروه سرود روستا یک قوشغی زیبا در رابطه با راه آهن و قطار به صورت دسته جمعی خواندند و سپس شاعر و هنرمند خوب داشلی برون یعنی آقای "بایرام محمد حسین زاده" معروف به "خلیفه" اشعاری را در وصف ایران و انقلاب و خدمات متقابل ایران و داشلی برون خواندند و پس از آن کلنگ آغاز این پروژه عظیم بر زمین زده شد.
البته لازم به ذکر است که برنامه اصلی و کلنگ زنی آغاز این عملیات اجرایی توسط آقای "نیکزاد" وزیر محترم راه و شهرسازی در غرب روستای "گوزنی تپه" واقع در پنج کیلومتری شمال شهرستان گنبدکاووس بود که البته افتخار حضور در روستای داشلی برون را پیدا نکردند و بنا به خواست مردم روستای داشلی برون و منطقه عملیات کلنگ زنی در روستای داشلی برون به صورت نمادین و به دور از هیاهوی سیاسی و جوی که متاسفانه برخی از مسئولین شهر اینچه برون به راه انداخته بودند مبنی بر اینکه نام پروژه خط آهن گرگان-گنبد-اینچه برون است و این خط آهن باید از اینچه برون بگذرد و بدون این که به این مسئله توجه نمایند که این خط آهن بر اساس اصول مهندسی طرح ریزی و برنامه ریزی شده است و امکان عبور آن از اینچه برون به هیچ عنوان به صرفه و قابل قبول از لحاظ مهندسی خط آهن نمی باشد بر زمین طلایی داشلی برون زده شد.
به امید فردایی بهتر برای جوانان این مرز وبوم و دعای خیر برای مسئولین زحمتکش کشور و مقام معظم رهبری و دولت خدمتگزار و مردم سالار که بعدازخدا هرچه داریم از آنها داریم.

برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران

صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز